Doplňky

Košile

Pánská košile neprošla v posledních sto letech zásadními změnami. Přesto tvarem límečku, druhem materiálu, barevnými kombinacemi a vypracováním dotváří výrazně konečné vyznění obleku.

Vázanky

Vázanky, respektive kravaty, mají od poloviny dvacátých let minulého století dodnes známý tvar. Jsou doplňkem, který nejčastěji obměňujeme, pečlivě jej vybíráme a který slouží i jako milý osobní dárek.

Motýlky

Motýlek má dnes výsadní užití především v nejprestižnějších společenských oblecích - smokingu a fraku. Zajímavě a výjimečně však působí i při jiných vhodných příležitostech.

Šle

Šle mají své praktické opodstatnění, i psychologický efekt - kdo má jistotu, že mu kalhoty při jakémkoli pohybu perfektně drží na těle, ten vystupuje mnohem sebevědoměji.

Ponožky

Ponožky jsou po kravatách druhým nejsledovanějším doplňkem pánského obleku. Jejich správná délka, kvalitní lem, pohodlný střih a dokonalé barevné sladění s kalhotami a botami je známkou nenápadné elegance.

Rukavice

I když rukavice dnes plní ze společenského hlediska spíše symbolickou, než praktickou funkci, není dobře jejich význam podceňovat. Patří do pánského šatníku stejně tak jako každý jiný běžný doplněk.

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky jsou snad nejmenším doplňkem pánského oblečení. Přesto velmi výrazně ovlivňují celkový dojem. Jejich sladění s kravatovými a opaskovými sponami, hodinkami a prsteny je více než žádoucí.

Opasky

Standardní šířka a klasická spona opasku jsou spolehlivou vizitkou každého gentlemana - správný opasek navíc vždy ladí s obuví.